Späť

Objektové koberce

Pridané: 2.2.2018 12:48:48 Počet zobrazení: 123

02 Február 2018

Vysokozáťažové alebo inak nazývané aj objektové koberce - ako ich rozoznáme?

Objektové koberce

vyška vlasu

Náš první článok píšeme preto, aby ste sa vo svete výroby kobercov vedeli lepšie zorientovať.

Objektové koberce

sú určené predovšetkým do kancelárií, nákupných centier, kinosál no je ich možné použiť aj v bytoch s výhodou, že oproti bytovým kobercom majú vyššiu odolnosť. Základnými rozlišovacími prvkami pre koberce je napríklad povrchová úprava, materiálové zloženie povrchu či technológia výroby. Od prvých kobercoch, ktoré začali ľudia vyrábať v Indii prešlo niekoľko storočí a samotný spôsob výroby sa dosť zmenil, momentálne je niekoľko spôsobov výroby kobercov, medzi ktoré patrí:

1.Vpichovaný spôsob výroby

vpichovaný koberec

ktorý je menej nákladný oproti ostatným spôsobom a je to efektívny spôsob spracovania druhotných textílií na podlahové krytiny nižšej cenovej kategórie so špecifickým účelom a kratšou dobou použitia napr. výstavy a veľtrhy, čistiace koberce a pod.

2.Všívaný spôsob výroby - je spôsob, ktorým sa vyrábajú naše koberce

www.gdmats.eu

 

všívaný koberec

je to najrýchlejší a najrozšírenejší moderný spôsob výroby metrážových kobercov. Všívané koberce sú stále populárnejšie kvôli ich trvalosti a odolnosti škvrnám. Vyrábajú sa z navzájom preplatených polypropylénových vlákien vpichované radom ihiel. Všetky typy týchto kobercov majú dlhodobú trvácnosť, špeciálnu úpravu odolnú škvrnám a sú vhodné do vstupných hál, na schodištia a iných namáhaných priestorov. Tieto koberce potom je možné podľa predstáv zákazníkov farbiť a pod.

3.Tkaný spôsob výroby

 

tkany koberec

Stránky sú zabezpečené

SSL certifikat GDmats©

Táto stránka používa cookies. Viac info

Prihlásenie